X
wróć do listy wydarzeń

Weekend Fit&Eco

21.04.2017

Przez dwa dni trwania Weekendu Fit&Eco będzie można zapoznać się z ekologicznymi produktami naszych wystawców oraz zakupić ich produkty. Wśród naszych partnerów znajdą Państwo:

 

GRYSZCZENIÓWKA

W naszych słoiczkach i butelkach zamykamy to, co w owocach i warzywach najlepsze – smak i zdrowie. Aromatyczne syropy, smakowite dżemy, powidła i soki powstają wyłącznie ze świeżych owoców i warzyw zebranych w pełni sezonu. Wszystkie przetwory przygotowujemy ręcznie, tradycyjnymi sposobami. A to oznacza, ze nie stosujemy: mrożonek, pulp, pektyn i zagęstników ani innych dodatków do żywności. Do większości naszych produktów nie dodajemy białego cukru. Korzystamy z owoców i warzyw dostarczanych przez lokalnych sadowników. 

ODKRYJ SMAKI I AROMATY NATURY W WYROBACH Z „GRYSZCZENIÓWKI” !


OWOCOWY DOM

Owocowy Dom jest młodym polskim przedsiębiorstwem o rodzimym kapitale. Międzypokoleniowa współpraca w naszej firmie owocuje wysokiej jakości produktami o ciekawych smakach i estetycznym opakowaniu.
Nasze ekologiczne dżemy i konfitury produkowane są w Polsce z certyfikowanych ekologicznych owoców, uprawianych głównie na terenie województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego.


Firmę wymyślił i stworzył w roku 2011 Wojtek Kowalski. W roku 2012 do zespołu dołączył Pan Marian Schodnik, który od października 2014 roku został Prezesem Zarządu firmy i właścielem marki "Owocowy Dom".

Filozofia i misja "Owocowego Domu" skupia się wokół szeroko pojętego, zdrowego i ekologicznego stylu życia, w myśl maksymy mówiącej o tym, że „jesteśmy tym, co jemy”.

Zależy nam, aby dawać konsumentom wszystko to, co płynie z dobrodziejstw natury. Nasze przetwory powstają wyłącznie z produktów posiadających certyfikat żywności ekologicznej. Ten symbol zielonego listka jest niezmiernie zobowiązujący. Oznacza on, że w procesie produkcyjnym nie ma mowy o żadnych kompromisach i układach. Owocowa zawartość każdego słoiczka lub butelki z logo „Owocowego Domu” jest w 100% naturalna, posiada prawdziwy owocowy wkład ze składników o najwyższej jakości.

Każdy szczebel procesu wytwórczego niepowtarzalnych smaków, objęty jest pewną kulturą ich tworzenia. Dbając o każdy stopień produkcji, zwraca się uwagę na najdrobniejsze jej ogniwa, począwszy od zbierania owoców, dokładną ich selekcję, dbania o tereny na których rosną, szacunku do ludzi, którzy je tworzą, a kończąc na nietuzinkowych opakowaniach, do których trafiają produkty finalne.

Funkcjonowanie naszej firmy opiera się zatem na prawdzie i rzetelności - wartościach uniwersalnych i ponadczasowych. Zdecydowanie większe znaczenie ma tutaj jakość, a nie ilość wyprodukowanych przetworów. Stawiamy na żywność ekologiczną i dobry smak w każdym calu, a nasze produkty to 100% owocu w owocach. 


ORGANIQUE

Jesteśmy polską firmą, od ponad 15 lat tworzącą kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Inspiracją jest dla nas natura, dlatego skupiamy się na tym, by składy naszych kosmetyków były bezpieczne, delikatne i jednocześnie skuteczne.

Przygotowujemy nasze produkty z wielką starannością, dbałością o każdy element. Większość naszych produktów nadal wykonywana jest ręcznie.

Kosmetyki oddziałują na nasze zmysły: wzrok, zapach, dotyk, dlatego dbamy o to, by produkty były barwne, wyjątkowo pachnące oraz miały przyjemne i aksamitne konsystencje.

Doceniając jakość życia, pokazujemy jak proste czynności zmieniać w wyjątkowe terapie i rytuały. Łącząc tradycję z nowoczesnością pomagamy zdrowiej i pięknej żyć.


ORGANIC FARMA ZDROWIA

Dawno temu Ludzie i Natura byli przyjaciółmi. I jak przystało na przyjaciół, troszczyli się o siebie nawzajem – Natura dawała Ludziom zdrowe plony, odpowiednie proporcje słońca i deszczu, cztery pory roku. A w zamian za to Ludzie podziwiali Naturę, traktowali ją z szacunkiem i kochali taką, jaką jest. Nie starali się jej zmienić, czy podporządkować sobie w żaden sposób. Wszystko miało sens, wszystko miało swój rytm, który pozwalał Ludziom uprawiać ziemię, hodować zwierzęta, smakować plonów Natury, być zdrowym i cieszyć się życiem.

Ale w którymś momencie Ludzie zapomnieli czym jest przyjaźń. Zaczęli nadużywać Natury, wyrządzając jej kolejne krzywdy. Zaczęli dmuchać jej prosto w twarz z wielkich kominów. Pryskać pestycydami po włosach. Wstrzykiwać hormony. Profilaktycznie podawać antybiotyki. Chcieli brać od niej więcej i więcej, samemu dając coraz mniej. Eksperymentowali z Naturą, robili różne dziwne rzeczy, a Ona stawała się coraz słabsza. Gdy dostała gorączki od ich eksperymentów, Ludzie nazwali to efektem cieplarnianym. Gdy w maju dostała dreszczy i spadł śnieg, oni mieli pretensje o anomalie pogodowe. I realizowali kolejne dziwne pomysły, klonowali zwierzęta czy genetycznie modyfikowali żywność. Jakby chcieli pokazać Naturze, że wcale Jej nie potrzebują. A gdy zaczęły ginąć pszczoły, niektórzy Ludzie mówili by się nie martwić, bo sami dadzą radę zapylać rośliny przy pomocy małego piórka.

I dopiero gdy Ludzie zaczęli częściej chorować na raka, gdy spostrzegli, że dzieci rodzą się uczulone, a zwierzęta chore – niektórzy z nich, głównie ci najstarsi, przypomnieli sobie o Naturze. O tym jak smakowały prawdziwe truskawki. I że kiedyś mleko nie pochodziło z fabryki. Że dobre i zdrowe jedzenie było dla każdego. Że nie trzeba było szukać specjalnych sklepów, by zjeść coś bez hormonów, antybiotyków czy pestycydów.
Że życie było proste i sielskie.

Ludzie zatęsknili za tymi czasami. Postanowili odnowić przyjaźń z Naturą. I choć kiedyś rozumieli się bez słów, dziś odnowiony pakt nazwali ekologią.

Być może nie wszystko zdołamy naprawić, ale chcemy podjąć ten wysiłek.
Chcemy by Ludzie i Natura znów byli przyjaciółmi.

 

FarmEKO

Już starożytni dostrzegali uzdrawiającą moc natury. Aforyzm Hipokratesa, zgodnie z którym lekarz leczy a natura uzdrawia nie traci współcześnie na ważności. Ten sam filozof stwierdził, że twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.
Siłę natury doceniali również medycy renesansu. Lekarz i przyrodnik Paracelsius, uznawany za ojca medycyny nowożytnej stwierdził, że wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie lasy i góry są aptekami.

Współczesna medycyna potwierdza wagę słów wypowiedzianych ponad dwa tysiące lat temu przez Hipokratesa. Jego hasło nie tyle, że pozostaje aktualne do dzisiaj, lecz ze względu na destruktywny dla ludzkiego organizmu rozwój cywilizacyjny nabiera szczególnej wagi.

Filozofia FarmEKO wyrasta z tej tradycji, propagując zdrowy styl odżywiania oparty nie na składnikach syntetycznych, ale w pełni naturalnych.

FarmEKO – Uzdrawiająca moc natury

FarmEKO jest nową na polskim rynku, dynamicznie rozwijającą się siecią detalicznych punktów konsultacyjnych w branży żywnościowych produktów prozdrowotnych i doradztwa dietetycznego.

Świadczymy usługi profesjonalnego doradztwa dietetycznego, opartego na indywidualnych badaniach diagnostycznych oraz udostępniamy kompleksową ofertę żywności prozdrowotnej – żywności ekologicznej, żywności funkcjonalnej, suplementów diety oraz ziół.

 

Organic Foods

Firma Dutch Organic Foods powstała z miłości do ekologicznej, zdrowej i bardzo wysokiej jakości żywności. Reprezentujemy producentów, którzy od lat z wielką pasją i zaangażowaniem produkują wspaniałe ekologiczne produkty. Często nie wiedzą jednak jak przedstawić owoce ich pracy szerokiej publiczności. Od tego jesteśmy my! Dutch Organic Foods łączy produkty najlepszych producentów żywności ekologicznej z odbiorcami na terenie Europy.  W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie produkty świeże. Naszymi bestsellerami są ekologiczne sery długodojrzewające z Holandii oraz ekologiczne serki kozie do smarowania w trzech smakach: naturalny, z ziołami oraz z czosnkiem i cebulą. Sery długodojrzewające sprzedajemy z różnych stadiach dojrzewania: sery młode leżakują w dojrzewalni do trzech miesięcy, a dojrzałe od sześciu do dziewięciu miesięcy. Nasi producenci produkują sery z eko mleka krowiego, koziego oraz owczego. To bardzo ekskluzywne i wyjątkowe produkty, który coraz częściej są doceniame przez polskich konsumentów - prawdziwych miłośników tego, co prawdziwie smaczne!

podziel się