Wczytywanie strony...


„DZIECI ŚWIATA” W KING CROSS MARCELIN

30.01.2023 - 18.02.2023
09:00 - 21:00

Gratulujemy serdecznie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie plastycznym „Mój przyjaciel z dalekiego świata”. Życzymy spełnienia pełnych radości marzeń i samych sukcesów.   

Komisja konkursowa wyróżniła następujące prace:

Basia Okoń 6 lat, praca: „Taniec na liściach lilii wodnej.” 

Pola Dobska 6 lat, praca: „Z Indianką bawimy się z pieskiem.” 

Zosia Odziemska 9 lat, praca: „Wspólna przejażdżka na osiołku.” 

Wojtek Szajkowski 10 lat, praca: „Wisimy na drzewie.” 

Ilona Selivanaia 10 lat, praca: „Z moim przyjacielem z Indonezji chodzimy na szczudłach” 

Zuzia Borowiak 10 lat, praca: „Opiekujemy się kaczuszkami.” 

Nagrody zostaną wysłane pocztą.  

 

Galeria handlowa King Cross Marcelin postanowiła podarować poznańskim dzieciom wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii « Dzieci Świata » naszej cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.  

W dniach 30 stycznia – 18 lutego 2023, poznańskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni galerii handlowej King Cross Marcelin. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny « Mój przyjaciel z dalekiego świata » dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.   

« Dzieci Świata » to kolejna wystawa po « Uśmiechu Świata » przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie « Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej »: "Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami." 

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.  

Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia im pomocy.  

Wystawa fotografii « Dzieci Świata » Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i UNICEF Polska.   

Serdecznie zapraszamy!

 

Regulamin konkursu dostępny tutaj