Wczytywanie strony...


Kids Play

01.06.2019
10:00

Kids Play – czyli przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci rusza już 1 czerwca!

 

King Cross Marcelin poszerza swoją ofertę o nowe, wyjątkowe miejscy do zabawy i edukacji dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Oryginalna przestrzeń o nazwie Kids Play oferować będzie najmłodszym gościom, którzy odwiedzają galerię wraz z rodzicami, wyjątkowe atrakcje – możliwość rozwijania wyobraźni, poznawania języka angielskiego, a nawet odkrywania ciekawostek o świecie.

 

Strefa zabawy Kids Play wyłożona jest miękką wykładziną i wypełniona kolorowymi pufami, otoczona drewnianą zabudową z oryginalnymi otworami. Żywe kolory inspirują wyobraźnię dzieci, a odpowiednie materiały, takie jak drewno, korian i miękkie tekstylia zapewniają dzieciom bezpieczną zabawę.

 

Kids Play to zabawa, kreacja i nauka w nowej odsłonie. Dzieci mogą rozwijać zmysł dotyku korzystając z wielu elementów dostępnych w strefie, mogą odkrywać świat kolorów stąpając po kolorowej podłodze, poznawać efekt żyroskopowy wprawiając w ruch kilkanaście przykręconych do ściany spinnerów. Dodatkową atrakcją jest również globus i liczydło – dwa atrybuty stoiska, które budzą w dzieciach zainteresowanie światem i matematyką.

 

Dotykowe ekrany zostały wyposażone w specjalnie przygotowane aplikacje edukacyjne. Kilkanaście różnych gier rozwija pamięć, uczy rozróżniać kolory, stymuluje logiczne myślenie i rozwija refleks. Każda gra ma walor edukacyjny i pozwala dziecku skojarzyć postać Newtona z prawem grawitacji, a osobę Magellana z podróżami dookoła świata. Dzieci mogą korzystać też z aplikacji, które pozwalają trenować znajomość języka angielskiego, poszerzać wiedzę o świecie, a także odkrywać ciekawostki dotyczące układu słonecznego.

 

Na cyfrowej tablicy do rysowania za pomocą specjalnego rysika dzieci mogą rozwijać talenty artystyczne, a wykonane przez siebie rysunki mogą, z pomocą rodziców, zapisywać i wysyłać pocztą mailową. Kids Play wyposażony został także w stolik z poziomym ekranem dotykowym, który zawiera popularne gry typu tetris, warcaby czy puzzle.

 

Strefa Kids Play w King Cross Marcelin to zupełnie wyjątkowa przestrzeń, która pozwoli spędzać dzieciom czas w galerii w sposób twórczy i atrakcyjny.

 

Plac zabaw zlokalizowany będzie przy restauracji Sphinx oraz T-Mobile.