wróć do listy wydarzeń

Baw się nauką!

02.10.2017

Dzieciaki, szkoła nie musi być nudna! Robotyka, druk 3D, klocki LEGO oraz walki robotów, a to wszystko nie tylko do zabawy. Wpadnijcie i zobaczcie sami!

Nie trzeba siedzieć w klasowej ławce, by poznać prawa fizyki oraz chemii, zaznajomić się z podstawami robotyki i programowania oraz prawidłowo rozwiązywać matematyczne łamigłówki. Mamy na to sposób!

Już w październiku zapraszamy Was na naszą wystawę edukacyjną „Baw się nauką!”. Przygotowaliśmy kilka tematycznych stanowisk oraz atrakcji, na których każdy znajdzie coś dla siebie:

robotyka i podstawy programowania

Kreatywne zajęcia konstrukcyjne , podczas których zbudujecie swojego pierwszego robota i będziecie mogli go samodzielnie zaprogramować!

kolorowa matematyka

Łatwiej zrozumieć podstawy liczenia przy pomocy kolorów, aby to Wam udowodnić wspomożemy się klockami LEGO.

programowanie na dywanie

To interaktywne zabawy na ogromnej macie. Sudoku, kółko i krzyżyk, a może gra w statki? Tutaj wszystkie gry są możliwe.

ROBOlabirynt

Zbudujecie własny labirynt, przez który będziecie mogli przeprowadzić robota sterując go pilotem lub naręczną opaską. Kto spróbuje pokonać wszystkie przeszkody?

interaktywna ścianka

Knooker to system interaktywnej rozrywki, który łączy zabawy ruchowe wspierające motorykę dzieci z wirtualną rzeczywistością.

turnieje robotów oraz projektowania i druk 3D

Wiemy, że lubicie technologie. Dlatego mamy dla Was specjalne dwa stanowiska, na których zapoznacie się z drukiem 3D oraz staniecie do walki z prawdziwymi robotami.

 

Poza tym chcemy Wam pokazać: magiczny rower, maszynę Goldberga oraz zachęcić Was do aktywnego działania w naszych konkursach i zabawach!

Dodatkowo w weekendy czekać na Was będę widowiska specjalne: warsztaty z LEGO, robotyka i programowanie oraz eksperymenty laboratoryjne w kuchni molekularnej!

 

Przyjdźcie z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem! Na pewno każdego z Was pochłonie moc technologii i nowoczesnych rozwiązań.*

 

Wszystkie nasze atrakcje są darmowe i czynne w godzinach 11:00 – 19:00 w dniach 16-29 października 2017 r.

 

*Przyjmujemy również zapisy na zajęcie dla grup (szkoły, przedszkola, grupy zorganizowane). Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy: 61 88 60 402 lub sekretariat@kingcrossmarcelin.com.pl).

podziel się