wróć do listy wydarzeń

Dzień Matki 26 maja

07.05.2018

Jak być Mamą i nie zwariować... No jak?!

O kłopotach w wychowywaniu małych i dużych dzieci oraz sposobach na pozostanie sobą w przedszkolno-szkolnym świecie będziemy rozmawiać podczas Dnia Matki w King Cross Marcelin.

26 maja razem z Księgarnią Autorska zapraszamy wszystkie Mamy (ale i każdego zainteresowanego!) na spotkanie z trzema fantastycznymi mamami - Michaliną Grzesiak (autorką książki „Krystyno, nie denerwuj matki”), Magdaleną Mikołajczyk (prowadzącą blog Matko Jedyna) oraz Anną Piaszczyńską (twórczynią pamiętnika Jeden Rysunek Dziennie i ilustratorką książki Michaliny Grzesiak). Panie opowiedzą o tym, jak szczęście posiadania dzieci równa się z katorgom dnia codziennego.

Przed spotkaniem dla uczestniczek wydarzenia Starbucks przygotował pokaz kawowy oraz poczęstunek dla wszystkich Mam. Nie zabraknie też z okazji tego wspaniałego święta kwiatów oraz giftów od Semilac i Super-Pharm.

 

26 maja 

16:00 

 

Michalina Grzesiak – pierwszy tekst napisała, gdy, będąc w ciąży, po raz setny usłyszała irytujące pytanie: „jak się czujesz?”, na które w 90% przypadków w głowie odpowiadała „srak”. Tak powstała strona „Krystyno nie denerwuj matki” oraz książka o tym samym tytule. Przeklina, równie często co o karmieniu piersią, pisze o miłości do męża. Nie umie jeździć na nartach, ślini się na widok Goslinga, jak sama mówi w wielkim skrócie: gówno wie o wychowywaniu dzieci, a wszystkie jej teksty to jeden wielki, literacki Big Brother.
 

O książce: 

Kto by pomyślał, że odebrany odruchowo nad talerzem parujących klusek telefon zmieni moje życie o 180 stopni.

Że wyląduję w mieszkaniu wielkości komórki pod schodami, zacznę systematyczną walkę z charczącym kiblem i tetrisem gratów uzbieranych w ciągu dwóch lat zmian, upychanych skrupulatnie w wolne dziury dwudziestu siedmiu metrów łódzkiej kawalerki. Kto by przypuszczał, że w końcu rzucę wszystkim w pizdu, zaciągnę drugi hipoteczny i wyniosę się na przedmieścia już nie sama, a z rodziną w pełnym znaczeniu tego słowa.

Nie ja. Ja się nie spodziewałam..

Ta książka to zapis ewolucji kobiety. O tym, jak Pikachu zmienił się w Raichu. O tym, jak karmiłam się dystansem do siebie, oczekiwań i odbioru rzeczywistości, żeby nikogo nie zabić, nikogo nie zabić i przypadkiem, gdybym się kiedyś zapomniała – nikogo nie zabić. O tym, jak się kocha, nawet kiedy się wątpi, i o tym, jak mężczyźni wierzą w depilację bikini pęsetą. O wszystkim. Serio.

 

Magdalena Mikołajczyk, matka dwójki dzieci, prowadzi blog o blaskach i cieniach macierzyństwa. 

O sobie:

"(...)

później pisałam, że jestem fajna, mądra, wrażliwa i spostrzegawcza, że matkojedyna.com to najbardziej emocjonalne miejsce w sieci. że piszę od zawsze i robię to dobrze. że mam zdolność obserwacji świata i trafnego jej opisywania. że widzę więcej i inaczej. że słowa mnie lubią, a ja je. że potrafię nazywać i przekazywać emocje. że znajdzie się u mnie radość i smutek, głębia i refleksja, głupie żarty i poezja oraz mnóstwo dystansu.

ale to też nie ja. nie cała.

próbowałam napisać, że jestem silna i słaba jednocześnie, piękna i brzydka, zgrabna i koślawa, zwykła i niezwykła. że taka jak wszyscy i totalnie inna. radosna, pełna energii oraz zmęczona i przygnębiona. spokojna i rozpłakana.

ale i to nie cała ja.

no to może, że mam dwie córki, nataszę i zoję, jednego męża i jednego kota, na razie na wyjeździe (kota, nie męża). że mam swoje poglądy i swoje racje. że trochę biegam, trochę pływam, trochę jeżdżę konno, trochę czytam, dużo piszę, że lubię seriale i chcę się nauczyć żeglować. że próbuję żyć z całych sił i być wolna. że fajnie by było przebiec maraton, ale nie wiem czy dam radę.

tylko, że i tym razem to nie cała ja.

myślę i myślę, i nic nie wymyśliłam. pozostawiam więc to miejsce puste. bo mam nadzieję, że wciąż jeszcze jest coś przede mną.

cała ja."

 

 

Anna Piaszczyńska - autorka cudownych grafik do książki Michaliny Grzesiak "Krystyno, nie denerwuj matki". Na co dzień graficzka i ilustratorka, jednocześnie mama wspaniałej Mańki i cudownego Tolka oraz żona piwowara Macieja. Prowadzi bloga Jeden Rysunek Dziennie, mówi o nim - "Ten blog jest rodzajem pamiętnika. Rysuję go dla siebie, żeby codziennie się uśmiechnąć na koniec dnia. Rysuję go dla innych, żeby tym uśmiechem się podzielić."

 

Książki Michaliny Grzesiak Krystyno, nie denerwuj matki dostępne są u partnera głównego wydarzenia Księgarni Autorska.

 

podziel się